Żyć w zgodzie z naturą – ratujemy pszczoły z Dafi

10 lipca 2019 | Akademia Kobiet | Blog

Celem Akademii Kobiet jest pokazanie, że warto żyć w zgodzie ze sobą. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, że warto także żyć w zgodzie z naturą. Uczestniczyliśmy w otwarciu nowej inicjatywy firmy Dafi – „Naturalnie odpowiedzialni”, która ma na celu ochronę pszczół.

 

Bądźmy „Naturalnie odpowiedzialni”

Ogólnopolska inicjatywa „Naturalnie odpowiedzialni” powstała, by uświadamiać ludzi o zagrożeniach, na jakie narażone są pszczoły. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że działają na szkodę tym niezbędnym nam owadom. Naukowcy zgodnie twierdzą, że po 4 latach od wymarcia pszczół, nasz świat pogrąży się w chaosie.

Włączamy się w akcję z gwiazdami

14 czerwca 2019 roku właścicielka marki Akademii Kobiet, Monika Lichota była na otwarciu pasieki, którą Dafi stworzyło na terenie kieleckiej spółki Formaster Group. Postawiono tam 10 uli, które dały dom połowie miliona pszczół.  Mieszka tam łagodna i nierojliwa odmiana owadów  Buckfast. Pieczę nad nimi objał Mistrz Pszczelarstwa Krzysztof Antoszewski – specjalista z kieleckiego Oddziału Ligii Ochrony Przyrody.

Obecnie populacja tych owadów wciąż się zmniejsza, co jest bardzo niepokojące. Na szczęście wiele gwiazd przejęło się losem pszczół i promuje akcje związane z ich ochroną. To ważne, aby osoby, które są wzorem dla innych pokazywały, że warto angażować się w sprawy społeczne, które dotykają nas wszystkich.

Na spotkaniu spotkaliśmy takie osobistości jak:

  • Katarzyna Cichopek, która od lat jest naszą prelegentką, a na co dzień jest wspaniałą mamą i żoną, a z zawodu aktorką, tancerką, pisarką i psychologiem
  • Daniel Qczaj – trener i motywator
  • Damian Janikowski – brązowy medalista olimpijski

 

 

Jak możesz pomóc?

Na spotkaniu padły ważne słowa, o tym jak nieświadomie zatruwamy nasze środowisko, co przyczynia się do wymierania pszczół. Warto zwrócić uwagę jakich środków używamy do pielęgnacji naszego ogrodu – pestycydy oraz inne środki owadobójcze oddziałują także na pszczoły!

Ule powinny przypominać, że pszczoły na całym świecie wymierają, a każdy z nas powinien wykonać własny ruch, aby temu zapobiegać. Ponadto koniecznie musimy edukować społeczeństwo i nie traktować tych owadów jako intruzów, bądź agresorów – powiedział Mistrz Pszczelarstwa, Krzysztof Antoszewki.

W planach jest otwarcie kolejnej pasieki w Bilczy. W tym celu firma Formaster Group w mediach społecznościowych prowadzi akcję, która ma na celu uzyskanie środków na budowę pasieki. Za każde udostępnienie spotu proekologicznego firma płaci 1 zł.

Chcesz pomóc? Kliknij i udostępnij!

 

 

Pomoc naszym mniejszym braciom to pomoc całemu światu. Bądźmy świadomi swoich czynów i pomóżmy pszczołom – nie zabijajmy ich, niezależnie czy robimy to świadomie, czy nie. Wspólnie dbajmy o środowisko, a natura odpłaci się nam z nawiązką.

Spotkanie było niezwykle pouczające i mamy nadzieję, że takie miejsca będą pojawiać się w wielu miejscach w Polsce, a także na całym świecie.