„W kobiecym klimacie” – show must go on!

17 lutego 2020 | Akademia Kobiet | Blog

24 stycznia, o godzinie 18:00 w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyło się inauguracyjne spotkanie projektu „W kobiecym klimacie”, nad którym Akademia Kobiet objęła stały patronat medialny. Spotkania organizowane są przez Świętokrzyską Grupę Mediową i jak informują Organizatorzy, „W kobiecym klimacie” to cykliczne wydarzenia adresowane do kobiet – prowadzących własną działalność, aktywnych zawodowo, realizujących wiele funkcji – od właścicielek dużych firm, po kobiety z pasją i podchodzące do życia z zaangażowaniem.”

Spotkanie, wystąpienia, recital

Polki są coraz bardziej świadome, tego jak rozwój osobisty wpływa na ich samopoczucie, życie zawodowe oraz prywatne. Spełniona kobieta, to szczęśliwa kobieta, stąd zrodził się pomysł cyklu dwunastu spotkań „W kobiecym klimacie”, dedykowanych paniom z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, aby każda z nich, chętna do pracy nad swoim rozwojem mogła doświadczyć magii wzajemnej inspiracji.

Ponad dwieście kobiet z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, spotkało się w jednym miejscu, aby doświadczyć wzajemnego wsparcia i motywacji oraz miło spędzić piątkowy wieczór.

Przepis na sukces wydarzenia wydaje się doskonale znany prowadzącej piątkowe spotkanie, energicznej, Monice Bieniek, realizującej się, jako dyplomowany coach, certyfikowany dietetyk, mentor i współzałożycielka projektu Mama Online. Wieczór podzielony był na dwie części, pierwszą rozwojową oraz drugą artystyczną i nastawioną na pogłębianie relacji.
Monika Bieniek zapowiadająca pierwszą z Prelegentek, Aleksandrę Klich, redaktor naczelną „Wysokich Obcasów".

Tematem przewodnim premierowego spotkania, w ramach cyklu, był „Kobieta i Sukces”, dlatego nie zabrakło osobowości, które inspirują i zapalają tysiące kobiet do działania! Zaproszono dwie motywujące kobiety sukcesu, aby ze sceny podzieliły się swoimi przemyśleniami dotyczącymi znaczenia słów „Kobieta i Sukces”. Pierwsza z nich, Aleksandra Klich, redaktor naczelna „Wysokich Obcasów”, kobiecego dodatku „Gazety Wyborczej” opowiadała m.in. o tym, jak ważne jest bycie szczerym samym ze sobą, przytaczając nieprawdopodobną historię Weroniki Rosati, która na łamach wspomnianego tytułu opowiadała o krzywdach wyrządzonych jej przez byłego partnera; postawa Pani Weroniki dodała otuchy wielu kobietom będącym w podobnej, jak ona wówczas relacji.

Drugą prelegentką była Monika Lichota, pomysłodawczyni i właścicielka marki Akademia Kobiet, która od lat wspiera i motywuje kobiety. Monika opowiadała o początkach i wyzwaniach przed jakimi stawała organizując pierwsze edycje Konferencji Akademii Kobiet oraz o najnowszych projektach, które miała przyjemność realizować. Jednym z nich był Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020, stworzony z myślą o pomocy niesionej przez Omenaa Foundation na rzecz dzieci z Ghany. Będące na spotkaniu kobiety otrzymały w prezencie ekskluzywny Kalendarz Charytatywny, ufundowany przez Edytę Ogłazę, Prezes Fundacji Kolorowe Motyle.
Monika Lichota, opowiadająca o rozwinięciu Akademii Kobiet i sile, którą Akademia wyzwoliła w tysiącach kobiet w całej Polsce, realizując coraz to nowe projekty uzupełniające sztandarowy event Akademii Kobiet - dwudniową Konferencję
Pod koniec spotkania, podczas części artystycznej wystąpiła Anna Loranty, lokalna artystka w towarzystwie muzyka, który akompaniował jej grając na gitarze. Duet wprawił publiczność w wyśmienity nastrój, łącząc dynamiczne melodie z klimatycznymi utworami znanymi z rozgłośni radiowych. Jak łatwo się domyślić, publiczność domagała się bisu. Artystka nie zawiodła!
Anna Loranty, doświadczona, lokalna artystka umiliła wieczór muzycznym recitalem

Zapraszamy na relację wideo z wydarzenia. Źródło: Świętokrzyska Grupa Mediowa.

Kolejny miesiąc, kolejne spotkanie

Już 28 lutego, w ostatni piątek miesiąca odbędzie się drugie z cyklu spotkań „W kobiecym klimacie”, które tym razem podejmie tematykę seksualności kobiet, nawiązując tym samym do święta zakochanych. „Bo we mnie jest seks”, tak zatytułowany wieczór dostarczy mnóstwo energii, motywacji i uśmiechu. Organizatorzy postarali się, aby na scenie było ciekawie, zapraszając do prelekcji takie osobowości, jak Alicja Długołęcka, dr n. hum., edukatorka seksualna, doradca partnerski, Tamara Pieńko – fotografka, artystka, portrecistka, założycielka i prezeska zarządu Fundacji SHE oraz Justyna Moraczewska, dziennikarka i stylistka od 20 lat związana z mediami dla kobiet. Na koniec spotkania „Bo we mnie jest seks”, odbędzie się prezentacja bielizny erotycznej MeSeduce i Lume di Luna.

Bądź z nami 28 lutego w Ostrowieckim Browarze Kultury!

Poznaj szczegółowy program wydarzenia „W kobiecym klimacie”, nad którym Akademia Kobiet objęła patronat medialny.