Szacunek i oddanie ziemi

30 maja 2019 | Akademia Kobiet | Blog
[vc_row][vc_column][tz_title_meetup image_under_title=”1063″ title=”wywiad z producentem żywności ekologicznej „Farma Świętokrzyska””][/tz_title_meetup][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2636″ img_size=”large”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Ekologiczne warzywa i owoce stają się coraz bardziej popularne. Ludzie posiadają coraz więcej wiedzy na temat zdrowego żywienia i szukają na sklepowych półkach produktów oznaczonych „BIO”. 

Świadomość spożywania zdrowych produktów w naszym kraju nie jest najlepsza, ale powoli dążymy do zmian. Dlatego my również promujemy zdrowe, ekologiczne jedzenie, które powinno znajdować się w  naszym codziennym menu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column css=”.vc_custom_1559214080198{padding-top: 20px !important;}”][vc_column_text]Dlaczego produkty ekologiczne są lepsze? Jak wygląda ich uprawa? Na te i inne pytania odpowiada Łukasz Gębka – właściciel Farmy Świętokrzyskiej, która specjalizuje się w produkcji ekologicznych warzyw, owoców i przetworów. Jak sam mówi ich praca jest ich pasją. Wciąż rozwijają się, aby osiągnąć najsmaczniejsze i najzdrowsze uprawy. Wyprodukowane przez Farmę przetwory będzie można też skosztować na najbliższej konferencji Akademii Kobiet.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Czym jest Farma Świętokrzyska

Farma Świętokrzyska jest to jedna z największych firm w Polsce oferująca klientom ekologiczne warzywa, owoce i przetwory. Aktualnie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek ekologicznych na rodzimym rynku.

Jak długo zajmujecie się produkcją ekologicznych produktów?

Farma Świętokrzyska działa od ponad 16 lat. Nie zwalnia tempa i wciąż stawia na rozwój. W minionym roku firma zdecydowała się m. in. na powiększenie powierzchni swoich upraw oraz bazy transportowej, dzięki czemu proces dostaw warzyw, owoców i przetworów do klientów przebiega jeszcze sprawniej. Firma chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy zorientowane na propagowanie ekologicznej żywności, a także aktywnie działa w ramach Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_images_carousel images=”2639,2638,2633,2631″ img_size=”540×360″ autoplay=”yes”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Co Was wyróżnia? Jakimi wartościami kieruje się Wasza marka? Czy tworzenie żywności ekologicznej to pasja czy tylko praca?

Priorytetami Farmy Świętokrzyskiej są szacunek i oddanie ziemi. To wartości, którymi posługuje się codziennie. Jako gospodarstwo ekologiczne w stu procentach wykorzystuje zasoby naturalne. Właściwe oraz starannie przygotowuje glebę. Stosuje zabiegi uprawowe oraz nawożenie, dzięki czemu zapewnia warzywom i owocom dobre warunki wzrostu. Pracownicy to zespół ludzi, których łączy wspólna idea, a mianowicie dostarczanie konsumentom produktów najwyższej jakości, wolnych od szkodliwych dla zdrowia substancji, ludzi, których łączy pasja. Każdego dnia pragną poszerzać wiedzę, rozwijać swe umiejętności aby jeszcze lepiej realizować zadania z zakresu ekologii.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1559215721637{padding-bottom: 20px !important;}”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1559215757746{padding-right: 10px !important;}”][vc_images_carousel images=”2636,2635,2637,2629″ img_size=”530×360″ autoplay=”yes”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Dlaczego produkowana przez Was żywność jest zdrowsza?

Nasze ekologiczne warzywa, owoce i przetwory to żywność najwyższej jakości. Nie zawiera szkodliwych dodatków chemicznych, konserwantów oraz chemicznych zanieczyszczeń. Posiada także lepsze walory smakowe. Rośliny uprawiane ekologicznie zawierają więcej witaminy C, witamin z grupy B, oraz więcej związków fenolowych, aminokwasów i cukrów. Są one również lepszym od produktów konwencjonalnych źródłem: magnezu, fosforu, żelaza oraz innych niezbędnych dla organizmu pierwiastków.

Gdzie można kupić Waszą ekologiczną żywność?

Firma znajduje się w niezwykle malowniczej, spokojnej okolicy gdzie praca na roli odbywa się w najbliższy człowiekowi naturalny sposób, dając mnóstwo satysfakcji i poczucia spełnienia.  Nasze warzywa, owoce i przetwory można nabyć w naszym sklepie internetowym www.biozfarmy.pl, w sklepach specjalistycznych, które oferują ekologiczną żywność oraz w największych sieciach handlowych: Lidl, Kaufland, Carrefour, Auchan, E.Leclerc.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Dlaczego zdecydowaliście się zostać partnerem Akademii Kobiet?

Mamy wspólne cele, idee. Chcemy wspierać lokalne przedsięwzięcia. Nasza firma znajduje się niedaleko siedziby Akademii Kobiet, dlatego pragniemy pielęgnować i rozwijać naszą współpracę.

Jakie niespodzianki przygotowaliście dla naszych uczestniczek?

Firma przygotowała dla Pań zestawy upominkowe w postaci naszych nowych przetworów. Smak ich jest niezapomniany!
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2634″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Czy tworzenie Akademii Kobiet to już długofalowo współpraca, czy dopiero pierwsze kroki?

Farma Świętokrzyska od dłuższego czasu współpracuje z Akademią Kobiet. Współpraca jest bardzo owocna. Farma zaopatruje Wydarzenia organizowane przez Akademię Kobiet w świeże, ekologiczne, owoce, warzywa, przetwory.

Co daje Panu udział w konferencjach Akademii Kobiet? Dlaczego zdecydowaliście się na udział w kolejnym wydarzeniu?

Podczas konferencji zyskuję motywację do działania. Dzięki przemówieniom prelegentów, poszerzam swoją wiedzę, doświadczenie. Poruszane tematy w stu procentach pomogą mi w prowadzeniu firmy. Po tych kilku dniach jestem wypoczęty, inaczej patrzę na świat. Spokój, harmonia, nowe inspiracje.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][tz_title_meetup image_under_title=”2529″ title=”Zapal się do działania i bądź z nami w ten listopadowy weekend!”][/tz_title_meetup][/vc_column][/vc_row]