Szacunek i oddanie ziemi

30 maja 2019 | Akademia Kobiet | Blog

wywiad z producentem żywności ekologicznej „Farma Świętokrzyska”

Ekologiczne warzywa i owoce stają się coraz bardziej popularne. Ludzie posiadają coraz więcej wiedzy na temat zdrowego żywienia i szukają na sklepowych półkach produktów oznaczonych „BIO”. 

Świadomość spożywania zdrowych produktów w naszym kraju nie jest najlepsza, ale powoli dążymy do zmian. Dlatego my również promujemy zdrowe, ekologiczne jedzenie, które powinno znajdować się w  naszym codziennym menu.

Dlaczego produkty ekologiczne są lepsze? Jak wygląda ich uprawa? Na te i inne pytania odpowiada Łukasz Gębka – właściciel Farmy Świętokrzyskiej, która specjalizuje się w produkcji ekologicznych warzyw, owoców i przetworów. Jak sam mówi ich praca jest ich pasją. Wciąż rozwijają się, aby osiągnąć najsmaczniejsze i najzdrowsze uprawy. Wyprodukowane przez Farmę przetwory będzie można też skosztować na najbliższej konferencji Akademii Kobiet.

Czym jest Farma Świętokrzyska

Farma Świętokrzyska jest to jedna z największych firm w Polsce oferująca klientom ekologiczne warzywa, owoce i przetwory. Aktualnie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek ekologicznych na rodzimym rynku.

Jak długo zajmujecie się produkcją ekologicznych produktów?

Farma Świętokrzyska działa od ponad 16 lat. Nie zwalnia tempa i wciąż stawia na rozwój. W minionym roku firma zdecydowała się m. in. na powiększenie powierzchni swoich upraw oraz bazy transportowej, dzięki czemu proces dostaw warzyw, owoców i przetworów do klientów przebiega jeszcze sprawniej. Firma chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy zorientowane na propagowanie ekologicznej żywności, a także aktywnie działa w ramach Polskiej Izby Żywności Ekologicznej.

Co Was wyróżnia? Jakimi wartościami kieruje się Wasza marka? Czy tworzenie żywności ekologicznej to pasja czy tylko praca?

Priorytetami Farmy Świętokrzyskiej są szacunek i oddanie ziemi. To wartości, którymi posługuje się codziennie. Jako gospodarstwo ekologiczne w stu procentach wykorzystuje zasoby naturalne. Właściwe oraz starannie przygotowuje glebę. Stosuje zabiegi uprawowe oraz nawożenie, dzięki czemu zapewnia warzywom i owocom dobre warunki wzrostu. Pracownicy to zespół ludzi, których łączy wspólna idea, a mianowicie dostarczanie konsumentom produktów najwyższej jakości, wolnych od szkodliwych dla zdrowia substancji, ludzi, których łączy pasja. Każdego dnia pragną poszerzać wiedzę, rozwijać swe umiejętności aby jeszcze lepiej realizować zadania z zakresu ekologii.

Dlaczego produkowana przez Was żywność jest zdrowsza?

Nasze ekologiczne warzywa, owoce i przetwory to żywność najwyższej jakości. Nie zawiera szkodliwych dodatków chemicznych, konserwantów oraz chemicznych zanieczyszczeń. Posiada także lepsze walory smakowe. Rośliny uprawiane ekologicznie zawierają więcej witaminy C, witamin z grupy B, oraz więcej związków fenolowych, aminokwasów i cukrów. Są one również lepszym od produktów konwencjonalnych źródłem: magnezu, fosforu, żelaza oraz innych niezbędnych dla organizmu pierwiastków.

Gdzie można kupić Waszą ekologiczną żywność?

Firma znajduje się w niezwykle malowniczej, spokojnej okolicy gdzie praca na roli odbywa się w najbliższy człowiekowi naturalny sposób, dając mnóstwo satysfakcji i poczucia spełnienia.  Nasze warzywa, owoce i przetwory można nabyć w naszym sklepie internetowym www.biozfarmy.pl, w sklepach specjalistycznych, które oferują ekologiczną żywność oraz w największych sieciach handlowych: Lidl, Kaufland, Carrefour, Auchan, E.Leclerc.

Dlaczego zdecydowaliście się zostać partnerem Akademii Kobiet?

Mamy wspólne cele, idee. Chcemy wspierać lokalne przedsięwzięcia. Nasza firma znajduje się niedaleko siedziby Akademii Kobiet, dlatego pragniemy pielęgnować i rozwijać naszą współpracę.

Jakie niespodzianki przygotowaliście dla naszych uczestniczek?

Firma przygotowała dla Pań zestawy upominkowe w postaci naszych nowych przetworów. Smak ich jest niezapomniany!

Czy tworzenie Akademii Kobiet to już długofalowo współpraca, czy dopiero pierwsze kroki?

Farma Świętokrzyska od dłuższego czasu współpracuje z Akademią Kobiet. Współpraca jest bardzo owocna. Farma zaopatruje Wydarzenia organizowane przez Akademię Kobiet w świeże, ekologiczne, owoce, warzywa, przetwory.

Co daje Panu udział w konferencjach Akademii Kobiet? Dlaczego zdecydowaliście się na udział w kolejnym wydarzeniu?

Podczas konferencji zyskuję motywację do działania. Dzięki przemówieniom prelegentów, poszerzam swoją wiedzę, doświadczenie. Poruszane tematy w stu procentach pomogą mi w prowadzeniu firmy. Po tych kilku dniach jestem wypoczęty, inaczej patrzę na świat. Spokój, harmonia, nowe inspiracje.

Zapal się do działania i bądź z nami w ten listopadowy weekend!