„Sami ustalamy, ile jesteśmy warci”

17 czerwca 2019 | Akademia Kobiet | Blog

 „Sami ustalamy, ile jesteśmy warci” – wywiad z nowym partnerem Akademii Kobiet, Kino Polska TV

O kobiecych poniedziałkach, sile, emocjach i inspiracji rozmawialiśmy z panią Agatą Papis-Maniecką, dyrektor marketingu Kino Polska TV. Dowiesz się co skłoniło Kino TV do udziału w Akademii Kobiet i co chcą przekazać nam, kobietom poprzez swój kanał.

Kanał telewizyjny Kino TV, wcześniej znany jako FilmBox, od lat wzrusza, rozśmiesza i wzbudza wiele pozytywnych emocji. Po raz pierwszy pojawi się jako nasz partner w V edycji Akademii Kobiet. Dyrektor marketingu Kino Polska TV, pani Agata Papis-Maniecka szczerze i wyczerpująco odpowiedziała na nasze pytania. W wywiadzie dowiesz się o wartościach, jakie chcą przekazać przez swoją działalność oraz poznasz cel nowej kampanii „Filmy Twojego życia”.

Czym jest Kino TV ?

Kino TV to kanał filmowy, który prezentuje znane i lubiane przez widzów filmy i seriale. To takie tytuły, do których wszyscy kochamy wracać, i które możemy oglądać bez końca. Podkreślając tę wartość, zrealizowaliśmy w tym roku kampanię reklamową pod hasłem „Filmy Twojego życia”.  Swoją ofertą programową, pragniemy umilić naszym odbiorcom czas, ale także wywołać pozytywne wspomnienia, emocje.

 

Jak długo jesteście na rynku?

Kino TV, pod swoją aktualną nazwą istnieje od września 2017 roku, jednak wcześniej kanał ten funkcjonował na rynku jako FilmBox. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na relaunch.

 

Co chcielibyście przekazać kobietom poprzez swój kanał?

Zrealizowaną w tym roku kampanię Kino TV pod hasłem „Filmy Twojego życia” oparliśmy na cytatach z filmów, prezentowanych w tym kanale. Chcieliśmy zainspirować odbiorców do działania. Dać im coś więcej niż zwykłą reklamę. Jakiś wartościowy przekaz, coś co z nimi zostanie na dłużej. „Nie pozwolę nikomu kierować swoim losem” z kultowego „Robin Hood: Książę złodziei”, „Sami ustalamy, ile jesteśmy warci” z „Jerry’ego Maguire’a, „Nie udawaj obojętności” z filmu „Gattaca: szok przyszłości” to ponadczasowe kwestie, które chcemy zadedykować wszystkim naszym widzom, w tym oczywiście kobietom. W filmie „Czekolada” główna bohaterka mówi: „Nie jest łatwo, kiedy się wyróżniasz”. Często jest tak, że gdy – my, kobiety – nie dostosowujemy się do wyobrażeń innych, to spada na nas fala krytyki. Ważne jest to, żeby się nie poddawać i działać, podejmować walkę o same siebie, pomimo wszelkich trudności.

 

Dla kogo tworzycie i kto jest Waszą grupą docelową?

Kino TV tworzymy z myślą o wszystkich, zarówno kobietach jak i mężczyznach, którzy w telewizji szukają chwili wytchnienia. Pragniemy, by oglądając nasz program, mogli się zrelaksować, przeżyć miłe chwile. Często dajemy im również emocje związane z rozbudzeniem miłych wspomnień – oglądanie evergreenów jest dla naszych widzów sentymentalną podróżą. Oprócz kultowych filmów pokazujemy jednak też nowsze produkcje, z ostatnich lat, często dzieła znanych reżyserów.

 

Dlaczego  zdecydowaliście się zostać partnerem Akademii Kobiet?

Idea rozwoju kobiet, wspierania ich i dbania o dobre samopoczucie płci pięknej, jest nam bardzo bliska. Połowa naszych widzów to przecież kobiety. Aktywnie bierzemy udział w kobiecych eventach. Z myślą o kobietach  utworzyliśmy specjalne pasmo w ramówce, pod nazwą „kobiece poniedziałki”. W ramach cyklu można oglądać najprzeróżniejsze filmy, które łączy pierwiastek kobiecości. Czasami jest to film akcji, czasami komedia romantyczna, a czasami poruszający dramat, na którym można sobie popłakać. Jak w życiu – każda z nas jest przecież inna!

 

Gdzie można was znaleźć ?

Kino TV dostępne jest w ofercie sieci kablowych i platform satelitarnych. Na nowej stronie internetowej kanału – www.kinotv.pl – znajduje się szczegółowy spis pozycji u najpopularniejszych operatorów. Serdecznie zapraszamy – zarówno do oglądania Kino TV, jak i odwiedzenia strony internetowej.

 

Czym jest dla Ciebie Akademia Kobiet i co daje Tobie?

To moje pierwsze kroki w Akademii Kobiet i nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa tego projektu. Mam nadzieję, że dzięki udziałowi w wydarzeniu poznam wiele ciekawych osób i otrzymam solidną dawkę inspiracji i motywacji do działania .

 

„Siła jest kobietą” – czy utożsamiasz się z tym hasłem i co ono dla Ciebie oznacza?

Powiedziałabym raczej, że „w kobietach jest siła”. W dzisiejszych czasach kobieta musi spełniać wiele ról. Dużo się od nas wymaga, a i my same wysoko stawiamy sobie poprzeczkę. Jesteśmy matkami, żonami, ale również aktywnie udzielamy się zawodowo, często zajmując wysokie stanowiska lub prowadząc własne firmy. Odnosimy sukcesy na wielu polach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie kobieca siła.

 

Na pytania odpowiedziała Pani Agata Papis – Maniecka, dyrektor marketing Kino Polska TV. Dziękujemy.

 

Akademia Kobiet

Z Kobietami! O Kobietach! Dla Kobiet!