Rozpoczęliśmy zdjęcia do II edycji Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge

2 czerwca 2021 | Akademia Kobiet | Aktualności, Blog

Oficjalnie mamy przyjemność poinformować, że realizujemy drugą edycję cudownego, charytatywnego projektu Akademii Kobiet Kalendarz #silnakobietachallenge!

Dzięki współpracy Akademii Kobiet z Fundacją Kwiat Kobiecości, przy wsparciu niezwykłych kobiet i Partnerów oraz Patronów Medialnych powstanie Kalendarz #silnakobietachallenge 2022, dzięki któremu zostaną zebrane pieniądze przeznaczone dla Fundacji Kwiat Kobiecości na profilaktykę raka szyjki macicy.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Łącząc te dwie bardzo silne idee powstanie wyjątkowy projekt charytatywny, który w tym roku będzie miał mocno kobiece przesłanie.

Kilka słów o Partnerze tegorocznej edycji:

Ida Karpińska, opierając się na osobistych doświadczeniach w walce z rakiem szyjki macicy, rozumie wszystkie aspekty raka – zarówno na poziomie medycznym, jak i osobistym – i jest doskonale świadoma znaczenia publicznego postrzegania tej choroby i panującej wśród kobiet dezinformacji. Choroba, którą przeszła pokazała jej, co tak na prawdę jest ważne w życiu.

Właśnie dlatego uruchomiła Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która towarzyszy kobietom w trudnych chwilach, wspiera i pomaga – dodaje otuchy.

Celem Fundacji jest edukacja społeczeństwa w zakresie problemów ginekologicznych, promowanie metod leczenia oraz tworzenie sieci profilaktyki i wsparcia dla wszystkich kobiet z nowotworami ginekologicznymi. Ida Karpińska, jako Prezes i Założycielka Kwiatu Kobiecości, zmienia swoimi działaniami paradygmat dotyczący zdrowia kobiet i edukacji seksualnej w Polsce.

Emisariuszki Kwiatu Kobiecości, kobiety które wygrały walkę z rakiem, dzielą się wraz z nią swoją energią do działania. Ostatecznym celem Idy Karpińskiej i jej Organizacji jest stworzenie infrastruktury prewencyjnej, która angażuje personel medyczny, wsparcie prawne, media, decydentów i kobiety, będące pacjentkami.

 

 

W tym roku, podobnie jak przy I edycji za aparatem stanie cudowna Monika Szałek, która potrafi z Kobiet wyciągnąć przepiękne emocje.