Pomoc Ukrainie

2 marca 2022 | Akademia Kobiet | Aktualności, Blog

💙💛Ostatnie dni to istne piekło dla naszych Sąsiadów. My Polacy również bardzo mocno przeżywamy tą sytuację i każdy z nas stara się pomóc ukraińskim rodzinom oraz żołnierzom, jak tylko może. Ostatnią rzeczą, jaką sprawdzamy przed snem są wieści z frontu. Kolejny dzień zaczynamy sprawdzając, czy Kijów dalej się broni. W ciągu dnia nie możemy się skupić, bo cały czas śledzimy newsy. Nasze myśli i serca są na Ukrainie!

Od kilku dni, my – cała załoga Akademii Kobiet, jesteśmy przede wszystkim aktywnie zaangażowane w lokalne akcje wsparcia dla uchodźców. Pomoc 'tu i teraz’ jest bardzo istotna, jednak to dopiero początek. Naszym obowiązkiem jest długofalowe wsparcie Ukrainy!

W związku z powyższym informujemy, że rozpoczęłyśmy pracę nad nowym cyklem wywiadów online. Będziemy zapraszać do nich przedstawicieli Działów HR dużych przedsiębiorstw i rozmawiać na temat tego, gdzie i w jaki sposób szukać pracy dla Ukrainek, które docierają lub już znajdują się w Polsce. Co więcej, nasze live’y będą tłumaczone na język ukraiński, aby bezpośredni dostęp do nich miały również ukraińskie Kobiety i tym samym zmaksymalizować efekt tego projektu.💙💛

Jeśli chcecie dopytać albo zgłosić zapotrzebowanie na paczkę dzwońcie:

  • 516384695. (numer Polski do Przestrzeń Aktywnej Mamy
  • 794098975 (numer wolontariuszki z językiem ukraińskim)