Nowoczesne rozwiązania i ułatwianie życia – wywiad z firmą Sovrana

23 września 2019 | Akademia Kobiet | Blog

Nasz nowy partner, firma Sovrana to eksperci czystości. Ich innowacyjny projekt pralni samoobsługowych okazał się strzałem w dziesiątkę. Opowiedzą nam, dlaczego dołączyli do Akademii Kobiet i uwielbiają pracować z kobietami.

Firma Sovrana to nowy partner Akademii Kobiet. Ich zaangażowanie w swoją pracę i nieprzerwany rozwój firmy zwróciły naszą uwagę, dlatego postanowiliśmy zaprosić ich do współpracy. Sovrana już od 20 lat zajmuje się wyposażaniem wszelkiego rodzaju pralni, a od niedawna, jako pierwsi uruchomili pralnie samoobsługowe Speed Queen, które z dnia na dzień zdobywają coraz większą popularność. Niezawodność, innowacja oraz wysoka jakość to cechy, z którymi utożsamia się Sovrana.

Czym jest  innowacyjny projekt Speed Queen?

 Jakość, niezawodność i wydajność to cechy marki Speed Queen, dzięki którym w ciągu 100-letniej historii produkcji urządzeń pralniczych zyskała ogromną renomę na całym rynku pralni komercyjnych, a następnie również samoobsługowych. Speed Queen to jedyna na świecie globalna sieć pralni samoobsługowych. Można powiedzieć taki McDonald w pralnictwie 😊.

Jak długo działacie na rynku?

 Oficjalnym dystrybutorem i opiekunem projektu Speed Queen w Polsce jest firma Sovrana.  Od 20 lat uruchamiamy pralnie chemiczne, pralnie komercyjne wszelkich rozmiarów, a od lipca 2015 roku wprowadziliśmy zupełnie nowy projekt jedynej na świecie, globalnej sieci pralni samoobsługowych.

Pierwsze pralnie samoobsługowe pojawiły się w latach 70. ubiegłego wieku. Oglądając odcinek naszego kultowego filmu „Kochaj albo rzuć” z roku 1977, możemy zobaczyć naszych bohaterów podczas wyjazdu do Stanów, gdzie stoją już pod jedną z takich pralni.

W Europie sieć zaistniała dopiero w 2012 roku a w Polsce oficjalnie uruchomiliśmy pierwszą pralnie na Warszawskim Ursynowie w styczniu 2016 roku.

Co wyróżnia Waszą firmę?

Firma Speed Queen opracowała program „Pralnia pod klucz”, który pomaga klientom uruchomić własną pralnię samoobsługową, jednocześnie zapewniając jej rentowność i ochronę przed recesją. Speed Queen posiada wiedzę w zakresie wszystkich aspektów planowania, projektowania, wyposażania i prowadzenia pralni.

Pralnie Speed Queen charakteryzują się przede wszystkim bardzo nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Zamontowane w nich urządzenia tj. pralki i suszarki to urządzenia przemysłowe, w których uzyskujemy bardzo wysoką jakość prania i suszenia, nieporównywalną do tej jaką mamy w pralkach domowych. Kolejnym atutem jest szybkość – pranie i suszenia trwa ok 1 godziny, w zależności jaki wybierzemy program.

Jakimi wartościami kieruje się Wasza marka?

Niezawodność, wydajność,  jakość i zadowolenie klienta – dzięki tym wartościom ludzie w coraz większej ilości państw doceniają korzystanie z pralni samoobsługowych, nawet w krajach takich jak Polska, gdzie nie ma tradycji prania poza domem i każda rodzina ma własną pralkę.

Jednym słowem – ułatwiamy życie społeczeństwu bez względu na ich wiek.

 

 

Co sprawia, że Speed Queen jest wyjątkowy?

 W pralni samoobsługowej pranie trwa krótko, jest wysokiej jakości, używamy ekologicznych i bardzo wydajnych detergentów.

W pralni można skorzystać z urządzeń o pojemności od 8 do nawet 18 kg. Ostatnio nasi nowi inwestorzy zdecydowali się nawet na pralki o ładowności 25 kg. Co to daje? Otóż klienci mogą zrobić dużo prania podczas jednego cyklu, albo wyprać duże gabaryty, np. koce czy narzuty.

Z pralni klient zabiera całkowicie wysuszoną odzież, ponieważ używamy profesjonalnych, delikatnych suszarek; ludzie którzy mają małe mieszkania lub rodziny wielodzietne mogą uniknąć w ten sposób kłopotliwego suszenia garderoby na balkonach czy kaloryferach.

Zalet jest znacznie więcej, ale wymieniam tylko te najważniejsze.

Z kolei dla właściciela pralni Speed Queen – to świetna forma zainwestowania pieniędzy o wysokiej stopie zwrotu oraz biznes, który nie wymaga zatrudniania pracowników!

Dlaczego zdecydowaliście się zostać partnerem Akademii Kobiet?

 W ciągu 20 lat funkcjonowania firmy SOVRANA, uruchomiliśmy kilkaset projektów pralniczych – zarówno małych pralni chemicznych, dużych przemysłowych pralni szpitalnych i hotelowych, a ostatnimi laty również pralni samoobsługowych. Wielokrotnie naszymi kontrahentami były Kobiety i to one właśnie charakteryzowały się niebywałą precyzją i dbaniem o najmniejsze szczegóły, aby finalnie usługi wykonywane przez ich pralnie były perfekcyjne.

Otrzymawszy propozycję zostania partnerem AK pomyśleliśmy, że to świetny pomysł i że to właśnie dla kobiet garderoba odgrywa bardzo ważną rolę. Kosztowna czy w inny sposób wyjątkowa, powinna jak najdłużej służyć, być w nienagannym stanie i pachnieć świeżością. Bo przecież „czyste jest piękne”.

Uznaliśmy, że dla Kobiet Sukcesu to może być dodatkowa i ciekawa możliwość inwestycyjna.

 

SOVRANA

Gdzie można Was znaleźć?

 Do tej pory uruchomiliśmy ponad 30 pralni samoobsługowych pod logiem Speed Queen,  m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Trójmieście, Wrocławiu, Rzeszowie, Lublinie, Częstochowie, Olsztynie, Poznaniu, a nawet w małych Chojnicach czy Pruszczu Gdańskim.

W samej Warszawie jest już 15 pralni samoobsługowych, a następne są w planach.

Pod koniec bieżącego roku, według naszych prognoz będzie uruchomionych już ponad 40 pralni na terenie całego kraju.

Jesteśmy jednak przekonani, że to dopiero początek naszej drogi, jest jeszcze wiele miast które nie mają dostępu do takiej usługi.

Jakie niespodzianki przygotowaliście dla naszych uczestniczek?

 Z racji tego, że nie wytwarzamy konkretnych produktów, które moglibyśmy wręczyć uczestniczkom Akademii, przygotowaliśmy miły upominek, które na pewno zapadnie uczestniczkom w pamięć i będzie przypominał o naszej marce.

„Siła jest kobietą” – czy utożsamiasz się z tym hasłem i co ono dla Ciebie oznacza?

 Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%, w kobietach drzemie ogromna siła, to kobiety mają nadludzką siłę, wytrwałość, cierpliwość i precyzję w swoich przedsięwzięciach. Osobiście znam wiele kobiet sukcesu bezpośrednio związanych z naszą branżą i wszystkie dokładnie potwierdzają to tezę !