Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Lidią Kalitą – bohaterką marca

12 marca 2020 | Akademia Kobiet | Blog, Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020

Lidia Kalita – projektantka mody, właścicielka marki osobistej Lidia Kalita, a także założycielka Simple Creative Products.

"Chciałabym namówić wszystkie kobiety mające pomysł na siebie, aby uwierzyły w moc, którą mają w sobie. Dzięki tej sile, zaangażowaniu i skupieniu na celu naprawdę możemy osiągnąć wszystko!"

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w charytatywnym projekcie Kalendarz #silnakobietachallenge Akademia Kobiet i Omenaa Foundation?

To wyjątkowy projekt, w którym kobiety łączą siły w słusznym celu! To moja kolejna współpraca z fundacją i zawsze z wielką chęcią biorę udział w projektach organizowanych przez Omenaa Foundation. Powodów mojego zaangażowania jest wiele – wsparcie w ułatwieniu dostępu do edukacji dla dzieci, uświadamianie i edukowanie z zakresu tolerancji i równości wśród ludzi… ciesze się, że biorąc udział w tym projektcie po raz kolejny uda się nam pomóc tym najbardziej potrzebującym, nie mającym wpływu na swoją przyszłość dzieciom.

Czym według Ciebie jest siła każdej kobiety? Co charakteryzuje silną kobietę?

Silna kobieta, to przede wszystkim kobieta świadoma swojej siły. Żyjemy w czasach, kiedy kobiety odnoszą coraz to więcej sukcesów, mogą swobodnie rozwijać się zawodowo z olbrzymim wsparciem ze strony innych kobiet. Uważam, że tak duże sukcesy generują obowiązek pomocy innym. Kobieta świadoma swojej siły jest w stanie bezinteresownie pomagać innym i z samego faktu pomocy czerpać radość i siłę do dalszej pracy.

Jakie mogłabyś dać rady kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem lub „utknęły” w jednym miejscu i trudno im zrobić kolejny krok?

Wiara w swoje możliwości jest najważniejsza. Najczęściej plan na własny biznes kończy się na biznesplanie spisanym w domu… i schowanym gdzieś głęboko w szafie. Chciałabym namówić wszystkie kobiety mające pomysł na siebie, aby uwierzyły w moc, którą mają w sobie. Dzięki tej sile, zaangażowaniu i skupieniu na celu naprawdę możemy osiągnąć wszystko!

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Te dwie idee, dzięki współpracy Akademii Kobiet oraz Omeny Mensah, inicjatorki i Prezes Fundacji Omenaa Foundation połączyły się tworząc Kalendarz #silnakobietachallenge. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie – a dokładnie na rzecz budowy miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały dostęp do nauki, ale będą mogły czuć się bezpiecznie.