Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Katarzyną Wołek – bohaterką czerwca

18 czerwca 2020 | Akademia Kobiet | Blog, Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020

Katarzyna Wołek - Prezes Zarządu K&T Fashion Sp.zo.o oraz właścicielka marki VEZZI

"Dla mnie największą siłą kobiety jest świadomość siebie. Jesteśmy uczuciowe, troskliwe i opiekuńcze, a zarazem świetnie zorganizowane, wytrwałe i sumienne. Połączenie tych cech okazuje się być ogromną przewagą w świecie biznesu."

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w charytatywnym projekcie Kalendarz #silnakobietachallenge Akademia Kobiet i Omenaa Foundation?

Bo to fantastyczna inicjatywa, tworzona z potrzeby serca i przy udziale niesamowitych kobiet. Jednocześnie jest to dla mnie kolejne wyzwanie i niezapomniana przygoda. Czego chcieć więcej jeżeli można pomóc, świetnie się przy tym bawiąc i poznając silne, niezwykłe kobiety.

Czym według Ciebie jest siła każdej kobiety? Co charakteryzuje silną kobietę?

Dla mnie największą siłą kobiety jest świadomość siebie. Jesteśmy uczuciowe, troskliwe i opiekuńcze a zarazem świetnie zorganizowane, wytrwałe i sumienne. Połączenie tych cech okazuje się być ogromną przewagą w świecie biznesu. Kobieta silna to kobieta znająca swoją wartość.

Jakie mogłabyś dać rady kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem lub „utknęły” w jednym miejscu i trudno im zrobić kolejny krok?

Determinantą mojego sukcesu była wytrwałość więc tego życzą przede wszystkim. Pamiętajcie jednak, że silna kobieta nie znaczy twarda i niewzruszona. Pozwólcie sobie na bycie sobą, zachowanie własnych wartości, szacunek do innych i popełnianie błędów. Dbajcie o siebie i własne potrzeby, dążcie do celu pozostając w zgodzie z samą sobą.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Te dwie idee, dzięki współpracy Akademii Kobiet oraz Omeny Mensah, inicjatorki i Prezes Fundacji Omenaa Foundation połączyły się tworząc Kalendarz #silnakobietachallenge. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie – a dokładnie na rzecz budowy miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały dostęp do nauki, ale będą mogły czuć się bezpiecznie.