Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Edytą Ogłazą – bohaterką sierpnia

14 sierpnia 2020 | Akademia Kobiet | Blog, Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020

Edyta Ogłaza - Przedsiębiorca i Prezes fundacji Fundacja Kolorowe Motyle

"Silną kobietę charakteryzuje poczucie własnej wartości, pewność swoich decyzji, niezależność - w tym też finansowa, kreatywność w działaniu i uśmiech… bez tego nie istniejemy".

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w charytatywnym projekcie Kalendarz #silnakobietachallenge Akademia Kobiet i Omenaa Foundation?

Zdecydowałam się , ponieważ przekonały mnie dwa kluczowe słowa, które pojawiły się „ po drodze” do projektu. Pierwsze to „charytatywny” co dla mnie kojarzy się z bezinteresowną pomocą a drugie to fundacja.  Sama za chwilkę ruszam ze swoją fundacja, która będzie pomagała chorym dzieciom ale nie tylko bo osobom dorosłym również. Dlatego projekt charytatywny, który ma na celu pomoc dzieciom w Ghanie wzbudził we mnie niesamowite emocje i chęć wzięcia w nim udziału i być częścią tej właśnie pomocy… pięknej, bezinteresownej.

 

Czym według Ciebie jest siła każdej kobiety? Co charakteryzuje silną kobietę?

Czym jest siła każdej kobiety? Chyba według mnie to to, co ją ukształtowało. Jej indywidualne przeżycia, sytuacje życiowe, mniej lub bardziej przyjemne. Moje nie były przyjemne od dzieciństwa i chyba to sprawiło, że dzisiaj …jestem silna. Jestem jaka jestem. Potrafię o siebie zadbać w sensie finansowym, potrafię sobie poradzić chyba w każdej sytuacji i w każdej się odnaleźć, jestem komunikatywna i otwarta na świat. Tego mnie nauczyło życie i konieczność radzenia sobie z codziennością i to jest moja siła. I myślę , że każda z nas czerpie swoją siłę między innymi właśnie z tego. A co charakteryzuje silną kobietę?  Poczucie własnej wartości, pewność swoich decyzji, niezależność… w tym też finansowa, kreatywność w działaniu i uśmiech… bez tego nie istniejemy.

Jakie mogłabyś dać rady kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem lub „utknęły” w jednym miejscu i trudno im zrobić kolejny krok?

Aby wstały z kolan, podniosły swoją koronę, która gdzieś spadła i poturlała się pod stół i znów stały się królowymi. Jeżeli zrobisz pierwszy krok to każdy następny będzie łatwiejszy. Strach i niepewność podejmowania decyzji  to  najgorsi doradcy w biznesie. Bądź pewna siebie, uśmiechnięta, z głową podniesioną go góry zdobywaj świat. Bo jeśli nie teraz to kiedy? Świat na nas nie poczeka. Silna kobieta to pewna siebie kobieta. Życzę wszystkim kobietom, aby rozwijały swoje skrzydła tu i teraz. Marzenia się nie spełniają… marzenia są po to, aby je spełniać. I te biznesowe również.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Te dwie idee, dzięki współpracy Akademii Kobiet oraz Omeny Mensah, inicjatorki i Prezes Fundacji Omenaa Foundation połączyły się tworząc Kalendarz #silnakobietachallenge. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie – a dokładnie na rzecz budowy miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały dostęp do nauki, ale będą mogły czuć się bezpiecznie.