Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Dorotą Soszyńską – bohaterką maja

7 maja 2020 | Akademia Kobiet | Blog, Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020

Dorota Soszyńska - Współwłaścicielka i dyrektor kreatywna firm Oceanic i L’Biotica

„Każda kobieta ma w sobie siłę, nie zawsze odkrytą. Kobiety są empatyczne, coraz lepiej wykształcone, zaradne, świetnie zorganizowane. Niestety nadal dość często są niedoceniane. Silna kobieta umie wyznaczać sobie cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji.”

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w charytatywnym projekcie Kalendarz #silnakobietachallenge Akademia Kobiet i Omenaa Foundation?

Zawsze starałam się wspierać kobiety, ich projekty i pomysły. W firmie Oceanic ponad 80% stanowią kobiety. Doceniam te działania,  które pomagają i edukują.  Jestem przekonana, że Fundacja Omeny czyni dobro ucząc tolerancji i pozytywnych postaw na temat odmienności innych kultur i narodów. Po prostu warto pomagać 😊

Czym według Ciebie jest siła każdej kobiety? Co charakteryzuje silną kobietę?

Każda kobieta ma w sobie siłę, nie zawsze odkrytą. Kobiety są empatyczne, coraz lepiej  wykształcone, zaradne, świetnie  zorganizowane. Niestety nadal dość często są  niedoceniane. Silna kobita umie  wyznaczać  sobie cele i konsekwentnie dążyć  do ich realizacji.

Jakie mogłabyś dać rady kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem lub „utknęły” w jednym miejscu i trudno im zrobić kolejny krok?

Dla tych rozpoczynających biznesową przygodę moja rada: powinnaś  dokładnie wiedzieć,  co chcesz robić i w jakiej branży. Następnie trzeba dobrze tę branżę  poznać, przygotować rzetelny biznes plan i  być przekonanym do swojego pomysłu. Należy mieć w sobie także dużo pokory, cierpliwości i wytrwałości. Dla wszystkich w zawieszeniu: Ważne, aby  otaczać  się mądrymi ludźmi, słuchać ich rad, wyciągać wnioski. Nigdy nie jest za późno na  zmiany. Nie należy się poddawać, wręcz przeciwnie szukać rozwiązań. W życiu i biznesie nie ma sytuacji bez wyjścia.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Te dwie idee, dzięki współpracy Akademii Kobiet oraz Omeny Mensah, inicjatorki i Prezes Fundacji Omenaa Foundation połączyły się tworząc Kalendarz #silnakobietachallenge. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie – a dokładnie na rzecz budowy miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały dostęp do nauki, ale będą mogły czuć się bezpiecznie.