JAKA JEST WSPÓŁCZESNA KOBIETA? ODWAŻNA? ZDROWA? PIĘKNA?

30 września 2022 | Akademia Kobiet | Blog

Jaka w zasadzie jest współczesna kobieta? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednym słowem, a nawet zdaniem. W tym artykule postaramy się Wam udzielić na nie odpowiedzi. Będzie on także wprowadzeniem do serii publikacji na naszym blogu związanych z hasłami zbliżającej się Konferencji: BE BRAVE, BE HEALTHY, BE BEAUTIFUL. Z pewnością nasza VI Edycja Konferencji Akademii Kobiet dedykowana jest do wszystkich współczesnych kobiet. 

Pod tym linkiem możecie uzyskać więcej informacji, a także zakupić bilet na nasze wydarzenie: https://akademiakobiet.pl/akademia-kobiet-vi-edycja/

 

Zastanówmy się wspólnie czy jesteśmy naprawdę wyzwolone i nowoczesne? Czy może wciąż przeciążone obowiązkami i ograniczane tym, co kobiecie wypada robić, a czego nie wolno? Na to, kim dzisiaj jesteśmy, pracowały pokolenia naszych babć i mam. To dzięki ich odwadze i determinacji możemy dzisiaj spełniać nasze marzenia! Mamy pełny dostęp do edukacji czy nieograniczone możliwości podjęcia pracy, możemy również w pełni zarządzać własnym majątkiem. Posiadamy także wywalczone zaledwie 100 lat temu pełne prawa wyborcze, z których niezwykle aktywnie korzystamy. 

 

Coraz więcej jest wśród nas świadomych kobiet, które z odwagą i pasją realizują swoje marzenia! Mocno wierzą w siebie i własne możliwości, a przez życie idą z podniesioną głową. Towarzyszy im poczucie, że mają wpływ na otaczającą je rzeczywistość i mogą zmieniać świat na lepsze. Przede wszystkim są niesamowicie silne, mądre oraz niezależne. Według opinii naszych rodaków współczesne kobiety są: bardzo ambitne, posiadają świetne wykształcenie, są niezależne, dbają o siebie i swoje zdrowie. Nade wszystko są niezwykle pracowite i absolutnie genialnie realizują się zawodowo. Potrafią także skutecznie walczyć o swoje prawa i osiągać w tej materii oszałamiające sukcesy. Mówią także otwarcie o swoich potrzebach, co jeszcze kilkanaście lat temu nie było aż tak oczywiste. 

 

Niezwykłą kobiecą mocą jest multitasking! Współczesne kobiety potrafią wykonywać taką ilość zadań jednocześnie,  że większości mężczyzn zwyczajnie nie mieści się to nawet w głowach. Świetnie zorganizowane są w szczególności kobiety, które na co dzień łączą pracę zawodową z byciem mamą. Skupiają się na sprawnym wykonaniu wszystkich obowiązków, ponieważ mają niezwykle silną motywację, aby przygotować wszystko jak najlepiej i jednocześnie zdążyć na czas. 

 

BE BRAVE – BĄDŹ ODWAŻNA! 

 

Współczesne kobiety zdecydowanie cechuje odwaga, zarówno w sytuacjach ekstremalnych, jak i tak po prostu w codziennym życiu. Jesteśmy coraz bardziej waleczne w pracy, odważnie manifestujemy własne zdanie w domowym zaciszu, nie boimy się także zabierać głosu w istotnych dla nas kwestiach społecznych. Jesteśmy niezależne, posiadamy swoje pieniądze, pracujemy zawodowo. Dzięki temu nie musimy podporządkowywać się woli naszych mężczyzny ani innych osób trzecich. Niestety taki model życia dla pokolenia naszych babć wcale nie był oczywisty, dlatego tym bardziej powinnyśmy to doceniać. 

 

Odważne to przede wszystkim silne kobiety! Takie, które kochają siebie i świat, który je otacza. Pewne siebie i pozytywnie zakręcone. Niezwykła siła tkwi w kobietach, które są świadome tego, kim są. Nie wstydzą się, nie udają kogoś innego, tylko po prostu z uśmiechem na twarzy w każdej sytuacji pozostają sobą. Kluczem do takiej postawy jest poznanie własnej wartości i osiągnięcie stanu wewnętrznej równowagi. W rzeczywistości nie jest to takie proste, ponieważ często towarzyszy nam zaniżone poczucie własnej wartości. Wynika z traum z dzieciństwa, postawy naszego partnera czy naszych osobistych kompleksów. Warto jednak nieustannie nad tym pracować, ponieważ to klucz do sukcesu, zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Silne kobiety znają swoją wartość, są kreatywne, potrafią rozmawiać o problemach i trudnych sprawach, doskonale także zadbają same o siebie. Mają jasno wyznaczone cele i krok po kroku je realizują. 

 

BE HEALTHY – BĄDŹ ZDROWA!

 

Każda z nas przyzna, że zdrowie to absolutna podstawa, prawda? Bez niego ciężko, jest osiągać sukcesy, rozwijać pasję czy też po prostu zwyczajnie funkcjonować. Współczesne kobiety przede wszystkim powinny dbać o profilaktykę zdrowotną. Jak to się mówi: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zdecydowanie się z tym zgadzamy. Na szczęście posiadamy już znacznie większą świadomość i wiedzę w tej kwestii. Propagujemy programy zdrowotne, regularnie się badamy i dbamy, o to, aby nasi bliscy także to robili. W dzisiejszych czasach cytologia czy mammografia nie są już tylko obco brzmiącymi nazwami. Niestety tak było jeszcze kilka lat temu. W codziennym biegu warto naprawdę na chwilę przystanąć i zrobić kontrolne badania. Tak niewiele, a często może nam po prostu uratować życie. 

 

Doskonale zdajemy sobie również sprawę, że aktywność fizyczna, jak również odpowiednia dieta to nie tylko metoda, aby zachować piękną i szczupłą sylwetkę. Zdrowe nawyki wspierają także wzmocnienie naszej odporności i znacznie poprawiają jakość naszego codziennego życia. Chętnie także uprawiamy sporty, nawet takie uznawane za bardziej męskie, jak boks czy wielobój. Porady dotyczące zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej przedstawimy Wam już w kolejnych artykułach na naszym blogu. Być może macie jakieś pytania w tym zakresie? Napiszcie w komentarzach, a z pewnością się do nich odniesiemy. 

 

BE BEAUTIFUL – BĄDŹ PIĘKNA!

Każda z nas jest piękna! I to bezapelacyjnie jedyna słuszna teza. Będziemy to podkreślać na każdym kroku. Pamiętajcie, aby Wasz dzień był naprawdę udany, stańcie rano przed lustrem i powtarzajcie: Jestem piękna, jestem odważna, jestem niepowtarzalna, jestem najlepsza! Kolejność jest dowolna, ale koniecznie doceniajcie siebie. Jeżeli same nie dostrzeżecie Waszego piękna, to jak mają to zrobić inni ludzie? 

 

Mimo, że mamy coraz większą wiedzę na temat samoakceptacji, ciągle mamy problem z wdrożeniem jej w życie codzienne. Ciągle doszukujemy się w sobie samych wad i często zamartwiamy się mankamentami, których nikt poza nami nie dostrzega. Na całe szczęście coraz silniejszy staje się trend tak zwanej: ciało pozytywności. Dzięki niemu uczymy się na nowo szacunku dla swojego ciała. Wiele z nas z dumą pokazuje siwiznę, czy też przestaje się malować. Przyznajcie same, że jeszcze dekadę temu byłaby to oznaka zaniedbania? Dziś może świadczyć o zdrowym podejściu do siebie i swojego ciała.

 

Coraz bardziej świadomie korzystamy także z dostępnych na rynku kosmetyków. Nasza codzienna pielęgnacja jest bardziej usystematyzowana i mniej przypadkowa, niż było to jeszcze kilka lat temu. Interesujemy się tematyką kosmetyków naturalnych, czytamy składy preparatów i coraz więcej z nas wyznaje minimalistyczne i bardziej ekologiczne podejście. Nasze zakupy są zdecydowanie bardziej przemyślane. W czasach niezwykle rozwiniętej konsumpcji warto zastanowić się: czy 10 krem do twarzy na pewno jest przeznaczony do mojej cery? Czy na pewno mi się przyda? Minimalizm zdecydowanie ułatwia życie, wspiera naszą planetę i ratuje portfel w ciężkich czasach kryzysu. 

 

Może macie swoją definicję współczesnej kobiety? Czekamy z ciekawością na Wasze komentarze. Oczywiście zachęcamy Was do obserwowania naszych profili w mediach społecznościowych oraz śledzenia naszych kolejnych wpisów blogowych.