„Experci X Akademia Kobiet” z Edytą Tecław – pomysłodawczynią marki ViaAroma

26 października 2020 | Akademia Kobiet | Blog, Live experci X AK

„Experci X Akademia Kobiet” to cykl eksperckich spotkań online LIVE na fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku

„ Fanpage Akademii Kobiet to przestrzeń, w której swoje miejsce piastuje mnóstwo inspirujących i doświadczonych Kobiet Biznesu. Wierząc w moc autentyczności zapragnęłam, aby udostępnić Wam tę przestrzeń i przekazać w świat historie o Waszych działaniach, pasjach i biznesach w ramach eksperckich wystąpień LIVE przed niezwykle wartościową publicznością. Żadna zaplanowana kampania czy najpiękniejsza kreacja reklamowa nie odda odbiorcom tego, co daje wystąpienie przed kamerą LIVE - Waszych emocji, dostrzegalnej pasji, błysku w oku a przede wszystkim wiarygodności. Serdecznie zapraszam do współpracy i po niezapomniane wrażenia!”

25 czerwca 2020 roku, miała miejsce wyjątkowo energetyczna rozmowa online live na Fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku. Ekspertem, z którym Monika Lichota przeprowadziła rozmowę była Edyta Tecław, która stworzyła markę ViaAroma, łączącą piękno unikalnej biżuterii z naturalnym zapachem pochodzącym z esencji roślin – olejków eterycznych.

Edyta Tecław – Zrealizowała swoje marzenie i przekuła swoją pasję na biznes. Stworzyła markę ViaAroma, która łączy piękno unikalnej biżuterii z naturalnym zapachem pochodzącym z esencji roślin – olejków eterycznych. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu aromaterapii, chce zarażać miłością do zapachów naturalnych. W ramach marki założyła Akademię ViaAroma – uświadamia ludziom korzyści płynące ze stosowania naturalnych olejków eterycznych, ale też i edukuje w zakresie bezpieczeństwa używania skoncentrowanych olejków. Kocha piękno, stawia na jakość!

Podczas rozmowy poruszono wiele tematów związanych z prowadzeniem biznesu, aromaterapią i zapachami, m.in. dyskutowano o:

Zobacz cały materiał video. Gorąco zachęcamy!

Niemal na całym świecie można kupić olejki eteryczne, a ich dostępność, w zależności od kontynentu, od kraju, miasta, czy wioski jest bardzo różna.

Czasami nabyć je można prosto z maleńkiej destylarni na odległej wyspie, niekiedy w klimatycznym sklepie na głównej ulicy handlowej, często spotykamy je w aptekach, czy sklepach zielarskich, są kraje, gdzie olejki kupuje się u aromaterapeuty w gabinecie, u masażysty, ale i w eleganckich butikach i wykwintnych perfumeriach…

Dla mnie najważniejsza jest oczywiście jakość! Długo szukałam olejków eterycznych, które spełnią moje oczekiwania i które będę mogła nie tylko sprzedawać, ale z czystym sumieniem polecać moim klientkom, olejki, które będę stosowała ja i cała moja rodzina.

Uważam, że stosowanie olejków słabej jakości to prawdziwa strata pieniędzy i oszukiwanie siebie. Wiele olejków to jedynie olejki zapachowe, dalekie od naturalnych, a co za tym idzie szkodliwe dla organizmu. Nawet te naturalne, ale rozcieńczone rozpuszczalnikami, w celu obniżenia ceny, mogą powodować dyskomfort, alergie i złe samopoczucie.

Nie wyobrażam sobie jak można proponować olejki eteryczne nie mając na ich temat dostatecznej wiedzy i praktyki w stosowaniu. Przerażają mnie zalecenia, by pić olejki, czy wlewać bezpośrednio do wody w wannie. Ja najpierw zdobyłam wiedzę, doświadczenie, a dopiero później wprowadziłam olejki do swojego asortymentu. Dziś prowadzę warsztaty, wykłady, dużo pisze, udzielam wywiadów, moją misją jest szerzenie wiedzy na temat aromaterapii i zarażanie miłością do naturalnych zapachów!

Doradzam od serca, nie znoszę, kiedy ktoś wciska mi towar, dlatego nigdy nie naciskam, jeśli ktoś nie jest przekonany do aromaterapii daję czas, aby oswoił się z zapachami olejków. Naturalne aromaty są piękne, głębokie, intensywne, ale dla osób, które wąchają je po raz pierwszy mogą być niezrozumiałe…

Z olejkami jest jak z winem, im więcej testujesz, tym bardziej się ich uczysz. Z doświadczeniem przychodzą większe wymagania, z czasem docenia się te bardziej tajemnicze, wyrafinowane zapachy. Kiedy prowadzę warsztaty, rozpoznaję osoby doświadczone od tych, które rozpoczynają swoją przygodę z olejkami. To dla mnie ogromna radość obserwować, jak rozwija się zmysł powonienia u moich klientów, jak komponują swoje własne perfumy, które są co raz bardziej wykwintne.

Sama cały czas się rozwijam i odkrywam nowe rośliny, z których destylowane są olejki, czasami zaskakuje mnie aromat, tak było np. z liściem laurowym, który bywa składnikiem wyrafinowanych drogocennych perfum naturalnych, a nam kojarzy się z zapachem zupy… kompletne zaskoczenie i podziw.

Uwielbiam to, co robię, to jedna wielka przygoda, rozkoszowanie się aromatami, poznawanie kultur, zwyczajów, religii, kuchni, podróże po świecie, które dziś, w dobie pandemii umożliwiam Wam, dzięki zapachom zamkniętym w maleńkich buteleczkach.

Edyta Tecław