Pomoc Ukrainie

by Akademia Kobiet |mar 2, 2022 | Możliwość komentowania Pomoc Ukrainie została wyłączona | Aktualności, Blog

💙💛Ostatnie dni to istne piekło dla naszych Sąsiadów. My Polacy również bardzo mocno przeżywamy tą sytuację i każdy z nas stara się pomóc ukraińskim rodzinom oraz żołnierzom, jak tylko może. Ostatnią rzeczą, jaką sprawdzamy przed snem są wieści z frontu. Kolejny dzień zaczynamy sprawdzając, czy Kijów dalej się broni. W ciągu dnia nie możemy się skupić, bo cały czas śledzimy newsy. Nasze myśli i serca są na Ukrainie!

Od kilku dni, my – cała załoga Akademii Kobiet, jesteśmy przede wszystkim aktywnie zaangażowane w lokalne akcje wsparcia dla uchodźców. Pomoc ‘tu i teraz’ jest bardzo istotna, jednak to dopiero początek. Naszym obowiązkiem jest długofalowe wsparcie Ukrainy!

W związku z powyższym informujemy, że rozpoczęłyśmy pracę nad nowym cyklem wywiadów online. Będziemy zapraszać do nich przedstawicieli Działów HR dużych przedsiębiorstw i rozmawiać na temat tego, gdzie i w jaki sposób szukać pracy dla Ukrainek, które docierają lub już znajdują się w Polsce. Co więcej, nasze live’y będą tłumaczone na język ukraiński, aby bezpośredni dostęp do nich miały również ukraińskie Kobiety i tym samym zmaksymalizować efekt tego projektu.💙💛

Jeśli chcecie dopytać albo zgłosić zapotrzebowanie na paczkę dzwońcie:

 • 516384695. (numer Polski do Przestrzeń Aktywnej Mamy
 • 794098975 (numer wolontariuszki z językiem ukraińskim)

Oficjalna premiera Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge2022

by Akademia Kobiet |gru 20, 2021 | Możliwość komentowania Oficjalna premiera Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge2022 została wyłączona | Aktualności, Blog

20 listopada (wraz z inauguracją Elite Business Club by Akademia Kobiet) odbyła się oficjalna premiera Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge2022.

Tą część wydarzenia rozpoczęliśmy prezentacją filmu z backstage sesji zdjęciowej.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Bohaterek Kalendarza #silnakobietachallenge2022:

 • Agnieszka Mosurek-Zava – Regional Manager Central Eastern Europe CEO Douglas Poland
 • Joanna Kuzdak – CEO Amocarat (właściciel marki Obsessive)
 • Katarzyna Zielińska – Aktorka
 • Dr inż. Anna Tępińska-Marcinek – Współwłaścicielka i członkini zarządu Ceramiki Paradyż
 • Anna Dereszowska – Aktorka
 • Katarzyna Pakosińska-Basilashvili – Satyryczka i pisarka, aktorka teatralna, osobowość medialna
 • Iwona Gabryończyk – Właścicielka i dyrektor Szkoły Angielskiego IGMA
 • Paulina Sykut-Jeżyna – Dziennikarka i prezenterka telewizyjna
 • Roksana Stróżyk – V-ce Prezes Grupy Astromal, Współwłaściciel marek Astromal, Astromet, Astrini Design oferujących światowej jakości produkty z kompozytów i metali
 • Aleksandra Karasińska – Redaktorka naczelna Forbes Women Polska

 

Więcej informacji o projekcie: https://akademiakobiet.pl/kalendarz/

Sesja zdjęciowa? Było gorąco!

Cztery dni zdjęć, trzy warszawskie lokalizacje, zespół specjalistów i pasjonatów a wśród nich biegająca z aparatem, niezastąpiona fotograf Monika Szałek, która od pierwszych sekund potrafiła przełamać bariery i wywołać uśmiech na twarzach kobiet.

Współpraca przy realizacji projektu #silnakobietachallenge2022

Organizator: Akademia Kobiet

Partner Projektu: Kwiat Kobiecości

Patron Medialny: Forbes Women Polska

Zdjęcia: Monika Szałek

Kreacje i stylizacja: Katarzyna Wysocka – Lulu de Paluza

Asystent fotografa: Łukasz Majewski

Wnętrza: Atelier Lulu de Paluza, Studio Skandal, Apartament od Ofryzjerzy.pl

Kalendarz książkowy: Pier Luigi 1993

Kalendarz ścienny: Wydawnictwo Eurograf

Grafika: Piotr Derlik

Make-up: Sylwia Wąsik, Weronika Białek

Stylizacja włosów: Mariusz Szymojko, Gabriela Szymańska, Jowita Protasiewicz

Wideo: Promo Design Academy

Upominki: PURE beauty

Koordynacja projektu: Aleksandra Nicieja – A MARKETING

Rozpoczęliśmy zdjęcia do II edycji Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge

by Akademia Kobiet |cze 2, 2021 | Możliwość komentowania Rozpoczęliśmy zdjęcia do II edycji Kalendarza Charytatywnego #silnakobietachallenge została wyłączona | Aktualności, Blog

Oficjalnie mamy przyjemność poinformować, że realizujemy drugą edycję cudownego, charytatywnego projektu Akademii Kobiet Kalendarz #silnakobietachallenge!

Dzięki współpracy Akademii Kobiet z Fundacją Kwiat Kobiecości, przy wsparciu niezwykłych kobiet i Partnerów oraz Patronów Medialnych powstanie Kalendarz #silnakobietachallenge 2022, dzięki któremu zostaną zebrane pieniądze przeznaczone dla Fundacji Kwiat Kobiecości na profilaktykę raka szyjki macicy.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Łącząc te dwie bardzo silne idee powstanie wyjątkowy projekt charytatywny, który w tym roku będzie miał mocno kobiece przesłanie.

Kilka słów o Partnerze tegorocznej edycji:

Ida Karpińska, opierając się na osobistych doświadczeniach w walce z rakiem szyjki macicy, rozumie wszystkie aspekty raka – zarówno na poziomie medycznym, jak i osobistym – i jest doskonale świadoma znaczenia publicznego postrzegania tej choroby i panującej wśród kobiet dezinformacji. Choroba, którą przeszła pokazała jej, co tak na prawdę jest ważne w życiu.

Właśnie dlatego uruchomiła Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która towarzyszy kobietom w trudnych chwilach, wspiera i pomaga – dodaje otuchy.

Celem Fundacji jest edukacja społeczeństwa w zakresie problemów ginekologicznych, promowanie metod leczenia oraz tworzenie sieci profilaktyki i wsparcia dla wszystkich kobiet z nowotworami ginekologicznymi. Ida Karpińska, jako Prezes i Założycielka Kwiatu Kobiecości, zmienia swoimi działaniami paradygmat dotyczący zdrowia kobiet i edukacji seksualnej w Polsce.

Emisariuszki Kwiatu Kobiecości, kobiety które wygrały walkę z rakiem, dzielą się wraz z nią swoją energią do działania. Ostatecznym celem Idy Karpińskiej i jej Organizacji jest stworzenie infrastruktury prewencyjnej, która angażuje personel medyczny, wsparcie prawne, media, decydentów i kobiety, będące pacjentkami.

 

 

W tym roku, podobnie jak przy I edycji za aparatem stanie cudowna Monika Szałek, która potrafi z Kobiet wyciągnąć przepiękne emocje.

Wywiad z Moniką Lichotą

by Akademia Kobiet |lis 14, 2020 | Możliwość komentowania Wywiad z Moniką Lichotą została wyłączona | Blog, Live experci X AK

INFORMACJE:

Monika Lichota, pomysłodawczyni i właścicielka marki Akademia Kobiet. Od 15 lat zajmuje się marketingiem i organizacją eventów. Skutecznie zarządzała 120-osobowym zespołem, realizując działania marketingowe w branży turystycznej. Doprowadziła do pierwszego w historii Pepsico, Kolporter i JuraPark porozumienia trójstronnego marek osiągając zainteresowanie ofertą na poziomie 12 000 000 odbiorców. Wdrożyła na rynek polski 2 marki spożywcze, które mają mocną pozycję lokalnie i krajowo. Obecnie swoją energię kieruje w stronę kobiet.

Akademia Kobiet działa dla Kobiet i z myślą o Kobietach.

Akademia Kobiet to przestrzeń, wokół której organizowane są biznesowe i inspirujące do działania projekty, takie jak:

 1. dwudniowa Konferencja Akademii Kobiet odbywająca się w listopadzie (zrealizowano już 5 edycji), podczas, której wystąpili m.in. Katarzyna Miller, Bartłomiej Jędrzejak, Omenaa Mensah, Dorota Gardias, Katarzyna Bosacka, Katarzyna Cichopek, Daniel Kuczaj, Hanna Bakuła.
 2. warsztaty “TO EMPOWER! – Perspektywa Przyszłości – Kobieta w Życiu i Biznesie”,
 3. projekt specjalny, charytatywny Kalendarz #silnakobietachallenge, który pomagając zrzesza 12 niesamowitych kobiet biznesu i showbiznesu (ostatnio na łamach kalendarza wystąpiły m.in. Joanna Przetakiewicz, Dorota Soszyńska, Lidia Kalita, Omenaa Mensah, Anna Lewandowska),
 4. spotkania online live z ekspertami w swoich dziedzinach na fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku pt. “Experci X Akademia Kobiet”, które prowadzi Monika Lichota będące jednocześnie narzędziem do wzmocnienia pozycji eksperckiej zapraszanych osób oraz możliwością przedstawienia do szerszej publiczności konkretnej grupy docelowej swojej marki.

WYWIAD:

“Były momenty, kiedy miałam dosyć niepowodzeń i chciałam zamknąć Akademię Kobiet. Na swojej drodze spotkałam wiele osób, które nie były mi życzliwe, to też nie pomagało.Wyciągnęłam wnioski, odbudowałam się i wiem, że jestem dzięki temu silniejsza, bardziej pewna siebie i tego co robię.”

Nadeszły trudne czasy dla Przedsiębiorców. Wiele organizacji związanych z event marketingiem oraz stawiających na spotkania face to face przeszło lub przechodzi kryzys. Jak Akademia Kobiet funkcjonuje w nowej rzeczywistości?

– Lockdown to był cios. Organizacje takie, jak moja finansują swoje działania poprzez projekty, gdzie głównym ogniwem jest człowiek, a w zasadzie grupa ludzi. Jak zrealizować od dawna zaplanowany event, który zapewnia płynność finansową mojej firmie skoro pojawił się zakaz zgromadzeń a wszystkie komunikaty trąbią, aby pozostać w domu? Nie miałam publiczności, trenerów i miejsca spotkania, wszystko to, co od dawna planowałam przestało obowiązywać. Co robić? Przede wszystkim skupiłam się na formalnościach związanych z pozyskaniem wsparcia dla Przedsiębiorców od Rządu. Zdywersyfikowałam swoje działania otwierając się na nowe. Na inne. Na nieznane. Musiałam przekonać samą siebie najpierw o tym, że w końcu będzie normalnie i dobrze (co wcale w tych trudnych czasach nie jest takie proste) a następnie, że kontakt z kobietami jedynie za pośrednictwem internetu i kamerki to całkiem dobry pomysł. Okazało się, że zamknięcie się w domu i otworzenie się na inne możliwości wpływa na moją kreatywność i zapaliło nowy ogień do walki. Rozpoczęłam realizację nowego projektu spotkania online live z ekspertami w swoich dziedzinach na fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku pt. “Experci X Akademia Kobiet”, z którymi rozmawiam o ich konikach przekazując tym samym wiedzę naszym słuchaczom i widzom. Postanowiłam rozwinąć skrzydła, miałam więcej czasu na mrówczą pracę i wypracowałam nowy projekt, który swoją premierę będzie miał pod koniec roku, wierzę, że to bardzo interesujący projekt dla Kobiet. Być może będzie to alternatywą dla Konferencji Akademii Kobiet, której niestety w tym roku, pierwszy raz od lat, nie uda nam się zrealizować. Wiem, że kolejny rok będzie obfitował w nowe i te standardowe projekty zatem zapraszam na Konferencję Akademii Kobiet w listopadzie 2021.

 

Na rynku jest wiele firm organizujących rozwojowe konferencje. Co na tle konkurencji wyróżnia konferencję organizowaną przez Akademię Kobiet?

Aleksandra, z którą współpracuję mawia, że może być wiele firm o takim samym profilu, ale najważniejsze jest, aby działać tak, by moja była najlepsza z nich! To oczywiście odpowiedź na pytanie z przymrużeniem oka, ale rzeczywiście w Akademii Kobiet stawiamy na jakość i niewątpliwie ta jakość nas wyróżnia. Ponadto, dwudniowa Konferencja Akademii Kobiet, jak żadna inna tego typu – zrzesza kilkunastu znanych prelegentów na jednej scenie podczas tych dwóch intensywnych dni. Wieczorem organizujemy uroczystą Galę z kolacją i koncertem na żywo, wtedy dzieje się magia i najbardziej intensywny networking. Mam mnóstwo przykładów skutecznych kooperacji po udziale w naszej Konferencji. To czym na pewno wyróżniamy się pośród innych to współpraca zarówno z dużymi i znanymi mediami, jak Forbes, Forbes Women, Wysokie Obcasy i inne oraz ze światowymi markami, w tym z Pfizer Polska, Veolia Term, Victoria’s Secret, Inglot, Oceanic, Sovrana. Zarówno obecność mediów oraz tak wyjątkowych Partnerów wpływa na jakość wydarzenia oraz możliwość pozyskania wartościowych kontaktów biznesowych i poznania naprawdę niezwykłych ludzi!

Akademia Kobiet to różne inicjatywy, od początku taki był plan? Czy Akademia rośnie wraz ze wzrostem i rozwojem założycielki?

Flagowy projekt: Konferencja Akademii Kobiet zrzeszająca około 300 uczestniczek to bardzo wymagający event. Absorbujący zarówno pod względem organizacji, koordynacji działań jak i planowania w czasie. Zapraszam do współpracy ponad piętnastu prelegentów, osoby znane ze świata show-biznesu jak również ze świata biznesu, których kalendarze wypełnione są po brzegi, dlatego udział w Konferencji AK muszę ustalać i potwierdzać na wiele miesięcy przed wydarzeniem. Dodatkowo zorganizowanie świadczeń dla wszystkich moich partnerów biznesowych, wśród których mam topowe marki nie tylko polskie ale również światowe, wymaga ode mnie dużego nakładu pracy oraz dłuższego planowania. Tak, jak wspomniałam wyżej Akademia Kobiet to wysoka jakość, aby utrzymać tę jakość przy realizacji Konferencji – pracuję nad nią około roku. Z każdą edycją Konferencji przygotowania odbywały się sprawniej, a że jestem typem osoby, która cały czas potrzebuje rozwoju – nie tylko osobistego, ale również rozwoju mojej działalności – pojawiły się kolejne pomysły. Działam według Pareto, pomaga mi to w ustaleniu priorytetów w pracy, aby zmaksymalizować efektywność swoją i Akademii Kobiet, stąd też ograniczyłam swoją kreatywność do projektów spójnych z moją misją czyli inspirowanie i motywowanie kobiet do działania i zadbania o siebie biznesowo, ale również prywatnie. W ramach ciągłego rozwoju stworzyłam również projekt, który rozwija kompetencje uczestniczek moich Warsztatów, jakimi są kobiety przedsiębiorcze oraz takie, które jak ja chcą a od życia więcej. Łącząc wiedzę merytoryczną mocno spójną w ramach obranej myśli przewodniej i zaspokajając potrzeby rozwoju osobistego  kobiet powstały Warsztaty TO EMPOWER!.

Działając w branży poznałam wiele fantastycznych i kompetentnych osobowości – trenerów i ekspertów, z dziedzin które są nam potrzebne do skutecznego funkcjonowania w świecie biznesu. Stworzyłam taki scenariusz Warsztatów, który oprócz tego, że wzbogacił kobiety o brakującą wiedzę, również pozwolił na poznanie i zaimplementowanie gotowych narzędzi do usprawniania ich biznesów i relacji prywatnych. W taki sposób zadziałały ostatnie Warsztaty, podczas których poruszaliśmy się po tematyce szeroko rozumianej komunikacji. W kolejnych edycjach Warsztatów planuję przede wszystkim otworzyć się na grupy zaawansowane biznesowo, ale jednocześnie, które dopiero zaczynają swoją drogę świadomego rozwoju.

Na koniec dodam, żeby nie przekłamywać rzeczywistości – nie zawsze myślałam tylko o rozwoju. Mój biznes nie należy do tzw. “samograjów”, jest ogromnie wymagający. Były momenty, kiedy miałam dosyć niepowodzeń i chciałam zamknąć Akademię Kobiet. Na swojej drodze spotkałam wiele osób, które nie były mi życzliwe, to też nie pomagało. Wyciągnęłam wnioski, odbudowałam się i wiem, że jestem dzięki temu silniejsza, bardziej pewna siebie i tego co robię.

Skupiasz niemałą społeczność, motywujesz i intrygujesz Kobiety. Jakie Akademia Kobiet ma plany na przyszłość?

Istnieje kilka organizacji, których misją jest rozwój i zrzeszenie kobiet w swojej społeczności. Ja na początku miałam do tego bardzo luźny stosunek i raczej nie planowałam tworzenia pewnego rodzaju klubu Akademii Kobiet. Jednak co jakiś czas, ostatnio intensywniej, dostawałam pytania w prywatnych wiadomościach od kobiet – jak można zapisać się do Akademii Kobiet? Postanowiłam stworzyć taką możliwość. To nasza przyszłość! Niebawem swoją inaugurację będzie miał Elite Business Club by Akademia Kobiet – Klub dedykowany konkretnej grupie kobiet, aby zmaksymalizować networking i możliwości współpracy biznesowej. Wraz z nadejściem Nowego Roku pojawi się nowa, społecznościowa inicjatywa Akademii Kobiet, której skala będzie dużo większa niż Elite Business Club. Jednym słowem: będzie się działo!

Inspirowanie i współpracę z kobietami przekułam również na działania charytatywne, które towarzyszą mi w zasadzie od 15 lat. Mam za sobą współpracę z wieloma fundacjami oraz działania na rzecz indywidualnych osób potrzebujących pomocy. Założyłam, że moje projekty zawodowe postaram się wykorzystać w ramach pomocy potrzebującym i tak narodził się kolejny cel, jakim jest pomoc charytatywna w ramach wcześniej wspomnianego Elite Business Club by Akademia Kobiet. Wraz z silnymi kobietami z naszej społeczności będziemy zdrowo konkurować o przekazane na licytację przez naszych Partnerów wyjątkowe przedmioty. Zobaczymy, która z kobiet wylicytuje najwięcej!  Na tym nie poprzestanę, nawet niepewna sytuacja związana z covid-19 mnie nie zatrzyma – już pracujemy intensywnie nad następnym kalendarzem w innym formacie i moim celem jest zebrać środki na fundację, z którą będziemy współpracować, jak największą kwotę. A na koniec kilka słów, co jest najważniejsze aby się nie poddać i sprawnie działać w pandemii:

– Skupić się na swoich celach a nie na wirusie,

– Szukać nowych rozwiązań,

– Nie rezygnować z dbania o siebie,

– Podjąć wyzwania i działać.

„Experci X Akademia Kobiet” z Edytą Tecław – pomysłodawczynią marki ViaAroma

by Akademia Kobiet |paź 26, 2020 | Możliwość komentowania „Experci X Akademia Kobiet” z Edytą Tecław – pomysłodawczynią marki ViaAroma została wyłączona | Blog, Live experci X AK

„Experci X Akademia Kobiet” to cykl eksperckich spotkań online LIVE na fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku

„ Fanpage Akademii Kobiet to przestrzeń, w której swoje miejsce piastuje mnóstwo inspirujących i doświadczonych Kobiet Biznesu. Wierząc w moc autentyczności zapragnęłam, aby udostępnić Wam tę przestrzeń i przekazać w świat historie o Waszych działaniach, pasjach i biznesach w ramach eksperckich wystąpień LIVE przed niezwykle wartościową publicznością. Żadna zaplanowana kampania czy najpiękniejsza kreacja reklamowa nie odda odbiorcom tego, co daje wystąpienie przed kamerą LIVE - Waszych emocji, dostrzegalnej pasji, błysku w oku a przede wszystkim wiarygodności. Serdecznie zapraszam do współpracy i po niezapomniane wrażenia!”

Monika Lichota

25 czerwca 2020 roku, miała miejsce wyjątkowo energetyczna rozmowa online live na Fanpage’u Akademii Kobiet na Facebooku. Ekspertem, z którym Monika Lichota przeprowadziła rozmowę była Edyta Tecław, która stworzyła markę ViaAroma, łączącą piękno unikalnej biżuterii z naturalnym zapachem pochodzącym z esencji roślin – olejków eterycznych.

Edyta Tecław – Zrealizowała swoje marzenie i przekuła swoją pasję na biznes. Stworzyła markę ViaAroma, która łączy piękno unikalnej biżuterii z naturalnym zapachem pochodzącym z esencji roślin – olejków eterycznych. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu aromaterapii, chce zarażać miłością do zapachów naturalnych. W ramach marki założyła Akademię ViaAroma – uświadamia ludziom korzyści płynące ze stosowania naturalnych olejków eterycznych, ale też i edukuje w zakresie bezpieczeństwa używania skoncentrowanych olejków. Kocha piękno, stawia na jakość!

Podczas rozmowy poruszono wiele tematów związanych z prowadzeniem biznesu, aromaterapią i zapachami, m.in. dyskutowano o:

Zobacz cały materiał video. Gorąco zachęcamy!

Niemal na całym świecie można kupić olejki eteryczne, a ich dostępność, w zależności od kontynentu, od kraju, miasta, czy wioski jest bardzo różna.

Czasami nabyć je można prosto z maleńkiej destylarni na odległej wyspie, niekiedy w klimatycznym sklepie na głównej ulicy handlowej, często spotykamy je w aptekach, czy sklepach zielarskich, są kraje, gdzie olejki kupuje się u aromaterapeuty w gabinecie, u masażysty, ale i w eleganckich butikach i wykwintnych perfumeriach…

Dla mnie najważniejsza jest oczywiście jakość! Długo szukałam olejków eterycznych, które spełnią moje oczekiwania i które będę mogła nie tylko sprzedawać, ale z czystym sumieniem polecać moim klientkom, olejki, które będę stosowała ja i cała moja rodzina.

Uważam, że stosowanie olejków słabej jakości to prawdziwa strata pieniędzy i oszukiwanie siebie. Wiele olejków to jedynie olejki zapachowe, dalekie od naturalnych, a co za tym idzie szkodliwe dla organizmu. Nawet te naturalne, ale rozcieńczone rozpuszczalnikami, w celu obniżenia ceny, mogą powodować dyskomfort, alergie i złe samopoczucie.

Nie wyobrażam sobie jak można proponować olejki eteryczne nie mając na ich temat dostatecznej wiedzy i praktyki w stosowaniu. Przerażają mnie zalecenia, by pić olejki, czy wlewać bezpośrednio do wody w wannie. Ja najpierw zdobyłam wiedzę, doświadczenie, a dopiero później wprowadziłam olejki do swojego asortymentu. Dziś prowadzę warsztaty, wykłady, dużo pisze, udzielam wywiadów, moją misją jest szerzenie wiedzy na temat aromaterapii i zarażanie miłością do naturalnych zapachów!

Doradzam od serca, nie znoszę, kiedy ktoś wciska mi towar, dlatego nigdy nie naciskam, jeśli ktoś nie jest przekonany do aromaterapii daję czas, aby oswoił się z zapachami olejków. Naturalne aromaty są piękne, głębokie, intensywne, ale dla osób, które wąchają je po raz pierwszy mogą być niezrozumiałe…

Z olejkami jest jak z winem, im więcej testujesz, tym bardziej się ich uczysz. Z doświadczeniem przychodzą większe wymagania, z czasem docenia się te bardziej tajemnicze, wyrafinowane zapachy. Kiedy prowadzę warsztaty, rozpoznaję osoby doświadczone od tych, które rozpoczynają swoją przygodę z olejkami. To dla mnie ogromna radość obserwować, jak rozwija się zmysł powonienia u moich klientów, jak komponują swoje własne perfumy, które są co raz bardziej wykwintne.

Sama cały czas się rozwijam i odkrywam nowe rośliny, z których destylowane są olejki, czasami zaskakuje mnie aromat, tak było np. z liściem laurowym, który bywa składnikiem wyrafinowanych drogocennych perfum naturalnych, a nam kojarzy się z zapachem zupy… kompletne zaskoczenie i podziw.

Uwielbiam to, co robię, to jedna wielka przygoda, rozkoszowanie się aromatami, poznawanie kultur, zwyczajów, religii, kuchni, podróże po świecie, które dziś, w dobie pandemii umożliwiam Wam, dzięki zapachom zamkniętym w maleńkich buteleczkach.

Edyta Tecław

Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Edytą Ogłazą – bohaterką sierpnia

by Akademia Kobiet |sie 14, 2020 | Możliwość komentowania Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020 – wywiad z Edytą Ogłazą – bohaterką sierpnia została wyłączona | Blog, Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge 2020

Edyta Ogłaza - Przedsiębiorca i Prezes fundacji Fundacja Kolorowe Motyle

"Silną kobietę charakteryzuje poczucie własnej wartości, pewność swoich decyzji, niezależność - w tym też finansowa, kreatywność w działaniu i uśmiech… bez tego nie istniejemy".

Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w charytatywnym projekcie Kalendarz #silnakobietachallenge Akademia Kobiet i Omenaa Foundation?

Zdecydowałam się , ponieważ przekonały mnie dwa kluczowe słowa, które pojawiły się „ po drodze” do projektu. Pierwsze to „charytatywny” co dla mnie kojarzy się z bezinteresowną pomocą a drugie to fundacja.  Sama za chwilkę ruszam ze swoją fundacja, która będzie pomagała chorym dzieciom ale nie tylko bo osobom dorosłym również. Dlatego projekt charytatywny, który ma na celu pomoc dzieciom w Ghanie wzbudził we mnie niesamowite emocje i chęć wzięcia w nim udziału i być częścią tej właśnie pomocy… pięknej, bezinteresownej.

 

Czym według Ciebie jest siła każdej kobiety? Co charakteryzuje silną kobietę?

Czym jest siła każdej kobiety? Chyba według mnie to to, co ją ukształtowało. Jej indywidualne przeżycia, sytuacje życiowe, mniej lub bardziej przyjemne. Moje nie były przyjemne od dzieciństwa i chyba to sprawiło, że dzisiaj …jestem silna. Jestem jaka jestem. Potrafię o siebie zadbać w sensie finansowym, potrafię sobie poradzić chyba w każdej sytuacji i w każdej się odnaleźć, jestem komunikatywna i otwarta na świat. Tego mnie nauczyło życie i konieczność radzenia sobie z codziennością i to jest moja siła. I myślę , że każda z nas czerpie swoją siłę między innymi właśnie z tego. A co charakteryzuje silną kobietę?  Poczucie własnej wartości, pewność swoich decyzji, niezależność… w tym też finansowa, kreatywność w działaniu i uśmiech… bez tego nie istniejemy.

Jakie mogłabyś dać rady kobietom, które dopiero rozpoczynają przygodę z własnym biznesem lub „utknęły” w jednym miejscu i trudno im zrobić kolejny krok?

Aby wstały z kolan, podniosły swoją koronę, która gdzieś spadła i poturlała się pod stół i znów stały się królowymi. Jeżeli zrobisz pierwszy krok to każdy następny będzie łatwiejszy. Strach i niepewność podejmowania decyzji  to  najgorsi doradcy w biznesie. Bądź pewna siebie, uśmiechnięta, z głową podniesioną go góry zdobywaj świat. Bo jeśli nie teraz to kiedy? Świat na nas nie poczeka. Silna kobieta to pewna siebie kobieta. Życzę wszystkim kobietom, aby rozwijały swoje skrzydła tu i teraz. Marzenia się nie spełniają… marzenia są po to, aby je spełniać. I te biznesowe również.

Wizja Kalendarza zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia silnych osobowości ze świata biznesu i show-biznesu każdemu, kto potrzebuje motywacji, wiary w swoje możliwości, kto chce przekraczać granice, ale się boi. Zapraszając do współpracy doświadczone kobiety sukcesu, spełniające się zawodowo wierzymy, że nić kobiecej motywacji pozwoli wielu osobom rozwinąć skrzydła a w rezultacie osiągnąć swój cel.

Rozwój osobisty i zawodowy przynosi największą satysfakcję, gdy wraz z nim idzie w parze pomaganie innym. Te dwie idee, dzięki współpracy Akademii Kobiet oraz Omeny Mensah, inicjatorki i Prezes Fundacji Omenaa Foundation połączyły się tworząc Kalendarz #silnakobietachallenge. Cały dochód ze sprzedaży Kalendarza zostanie przekazany na szczytny cel i zasili konto Omenaa Foundation na rzecz rozwoju edukacji dzieci w Ghanie – a dokładnie na rzecz budowy miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą miały dostęp do nauki, ale będą mogły czuć się bezpiecznie.